Focus

Fantazie na dotek

Těžko definovat nedefinovatelné…odvaha tvůrčího myšlení vymykajícího se konvenčním schématům dotažené do hmotného výsledku. Spiritualita a tvůrčí neklid jako věčný impuls k něčemu novému...

Všechny modely nesou rukopis svého tvůrce, pana Dominique Imberta. Narodil v roce 1940 na jihu Francie, kde v roce 1967 vybudoval sochařský ateliér ve Viols le Fort, severně od Montpellier. Stále více dával přednost práci s kovem, a tak současně s vymýšlením a kreslením vyklepával, koval, bušil, až ukoval první krb pro sebe, pak pro své nejbližší přátele...

Takhle jednoduše vznikl Focus. Značka, která zásluhou svého ojedinělého designu funguje již řadu let jako etalon pro rozvoj celého odvětví.

 • Agorafocus 630

  Šířka: 63cm Průměr komínu: 21,3/21,9cm Výkon: 11kW

  Agorafocus 630

  Diskrétní bestseller.

  Tento chytrý model můžete mít v závěsné verzi, tedy libovolně nastavitelný do všech koutů místnosti nebo v pevné verzi. Je navržený z pyrokeramických skel, prsklený po celém obvodu, takže můžeme oheň pozorovat ze všech stran. Zabere málo místa a půvabně osvětlý Vaši místnost. Má jednoduchou instalaci a obsluhu (snadné odstraňování popele u obou verzí).
  Spojení vyjímečného tepelného výkonu a elegance.
  4 zahnuté pyrokeramické skla tvoří hlavní část krbu. 2 z nich jsou zavěšená na pantech a dají se otevřít.
  Pro závěsnou verzi poklop na odstraňování popele. Pevná verze je umístěna na základně, která obsahuje popelník a přívod čerstvého vzduchu (deska není v ceně). Garantovaná účinnost při minimální délce komínu 3m (vnitřní plus vnější).

  Standartní hmostnost desky: 19kg, hmotnost komínu:16kg/m (na míru), vysoce žáruvzdorný matně černý nátěr.

  Volitelné doplňky:
  Krytí stropního spoje, ochranná krbová mřížka, speciální deska (náklon), materiál prodloužení komínu-černá ocel, světle šedá barva, adaptér, pro pevnou verzi možný zdroj plyn.

 • Agorafocus 850

  Šířka: 85cm Průměr komínu: 26,5/27,3cm Výkon: 12kW

  Agorafocus 850

  Tento model, podstatně větší než Agorafocus 630, se více hodí do větších místností a prostorů s vysokým stropem.

  Větší rozměry krbu, navržené opět z vysoce žáruvzdorných pyrokeramických skel, nabízí pohled na oheň ze všech koutů místnosti.
  4 zahnuté pyrokeramické skla tvoří hlavní část krbu. 2 z nich jsou zavěšená na pantech a dají se otevřít. Přívod čerstvého vzduchu je regulovatelný pod oběmi dvířky.Poklop na odstraňování popele. Garantovaná účinnost při minimální délce komínu 4m (vnitřní plus vnější).

  Standartní hmostnost desky: 22kg, hmotnost komínu: 27kg/m (na míru), vysoce žáruvzdorný matně černý nátěr.

  Volitelné doplňky:
  Krytí stropního spoje, ochranná krbová mřížka, speciální deska (náklon), materiál prodloužení komínu-černá ocel, světle šedá barva, adaptér, pro pevnou verzi možný plyn.

 • Antéfocus

  Šířka: 190cm Průměr komínu: 26,5/27,3cm Výkon: 5,5kW

  Antéfocus

  Tento klíčový model byl prototypem pro model Gyrofocus a stal se tak odrazovým můstkem pro celý projekt Focus.

  První krb navržený Dominiquem Imbertem, který v roce 1967 vytvořil pro vlastní potřebu. Desetiletí po jeho vzniku se stále vyrábí ručně z leštěné surové oceli s viditelnými sváry. Každý krb je unikátní, očíslovaný a podepsaný. Originalita každého krbu je základem filozofie Focus.

  V závěsné či nástěnné verzi. Má velký otvor do ohniště (1,9m) což umožnuje spalovat velká polena. Garantovaná účinnost při minimální délce komínu 4,5 m (vnitřní plus vnější).
  Hmotnost komínu: 27kg/m (na míru).

   

  Volitelné doplňky:
  Odnímatelná ochranná krbová mřížka, specifická nástěnná deska, krytí stropního spoje, adaptér, ocelový komín na míru.

 • Bathyscafocus

  Šířka: 70cm Průměr komínu: 21,3/21,9cm Výkon: 5,5/12kW

  Bathyscafocus

  Spojení dokonalé geometrie a čistoty ohně…

  Tento krb, lehce evokující moře, je kulatý, kompakní, s otevřeným nebo uzavřeným ohništěm. Má příjemné a nenápadné tvary. Tepelně výkonný se snadnou obsluhou a instalací. Uzavřená varianta připomínající okénko lodní kajuty poskytuje vynikající tepelnou účinnost. Perfekní vyvážení stylu a technologie.
  Možný v závěsné nebo pevné verzi. Oba modely v závěsné verzi, s otevřeným i uzavřeným ohništěm, lze nastavit do různých částí místnosti. Ohniště je 360 °otočné. Pro závěsnou verzi poklop na odstraňování popele. Pevná verze je umístěna na základně, která obsahuje popelník a přívod čerstvého vzduchu. Garantovaná účinnost při minimální délce komínu 3m (vnitřní plus vnější).

  Standartní hmostnost desky: 19kg, hmotnost komínu:16kg/m (na míru), vysoce žáruvzdorný matně černý nátěr.

  Volitelné doplňky:
  Krytí stropního spoje, ochranná krbová mřížka, speciální deska (náklon...), materiál prodloužení komínu-černá ocel, světle šedá barva, adaptér, možný plyn.

 • Bouffadou

  Šířka: Průměr komínu: Výkon: různý

  Bouffadou

  „Bouffadou“ byl tradiční krbový nástroj k přikládání z jihu Francie.

  Originálně vyrobený z dutého dřeva byl užíván k přesnému fouknutí do vybraného místa v ohni.
  Focus zrevidoval originální nástroj a následně vytvořil současný model z černé oceli.

  (L 850 ø16)

 • Cadifocus

  Šířka: Průměr komínu: Výkon: různý

  Cadifocus

  Praktické a elegantní zásobníky z černé oceli udržují vaše palivové dříví vždy připraveno k ruce.

  (H 550 x larg. 415 x P 250)

 • Chromifocus

  Šířka: 101,5cm Průměr komínu: 24,1/24,5cm Výkon: 12,5kW

  Chromifocus

  Proč jsme navrhli Chromifocus?

  Chtěli jsme přenést barvy do světa, kde žijeme. Luxus musí být potěšení a potěšení z barev je právo každého, které nemůže být odepřeno. Krb s posuvnou fasádou, která je teplá a srdečná.

  Dvoje dveře barevné fasády z oceli, které se ručně lehce posouvají do stran. Barvy fasády nejsou definované. Za posuvnou fasádou jsou krbové dveře z pyrokeramického skla, které se otevirají teleskopicky či laterálně. Hmotnost ohniště: 160kg, ochranné zdivo:130kg. Model dostupný v dvoustranné verzi. Garantovaná účinnost při minimální délce komínu (vnitřní plus vnější) 5m.

  Volitelné doplňky:
  Pevná či ohebná nerezová připojka do komínu, popelník, možný zdroj plyn-plynová verze se dodává s částečně zasklenými krbovými dveřmi.

 • Deltafocus

  Šířka: Průměr komínu: Výkon: různý

  Deltafocus

  Praktické a elegantní zásobníky z černé oceli udržují vaše palivové dříví vždy připraveno k ruce.

  (H 750 x larg. 300 x P 250)

 • Diagofocus

  Šířka: Průměr komínu: Výkon: různý

  Diagofocus

  Diagofocus je na kolech, snadno ho tedy posuneme kam potřebujeme a větru nastavíme záda.  

 • Double face

  Šířka: -cm Průměr komínu: -cm Výkon: -kW

  Double face

  Pro předělení velkých prostorů může být použito našich "oboustranných" modelů.

  Dva různé krby(jeden pro každou stranu) se stejným vnitřním ohništěm, jako například Pictofocus 1200 a Pictofocus 1450, Métafocus 9 a Chromifocus, Metafocus 1 a Metafocus 9, se postaví zády k sobě a lidé na obouch stranách se mohou těšit pohledem na oheň.

  Poznámka: vzdálenost mezi oběma stranami je závislá na hloubce krbu (pro minimální vzdálenost prosím kontaktujte Focus). Samozřejmě rádi vyhovíme i speciálním přáním.

 • Édofocus 630

  Šířka: 63cm Průměr komínu: 21,3/21,9cm Výkon: 10/11kW

  Édofocus 630

  Díky zahnutým panelům z vysoce žáruvzdorného skla je možné pozorovat plameny z 180° perspektivy.

  Přináší klidnou atmosféru. Je to nástěná verze krbu Agorafocus. Název „Edo“ si propůjčil od svého tokyjského předchůdce. Krbu, který byl v Tokyju moderní v 15.-19.století. Edofocus zvítězil nad mezinárodní konkurencí a byl nainstalován do 121 luxusních apartmánů právě v japonském hlavním městě.

  Kouř může být odváděn přes viditelný komín vedoucí vertikálně ke stropu nebo přes speciální přípojku do komína, která vychází ze zadní časti krbu. Vestavěný tepelný výměník přenáší vzduch z pokoje či venku přes vzduchotěsný box. Pro závěsnou verzi poklop na odstraňování popele. Hmotnost komínu: 16kg/m (na míru), vysoce žáruvzdorný matně černý nátěr, vysoce žáruvzdorné skleněné panely. Krb může být nainstalován přímo na stěnu nebo na zem. Garantovaná účinnost při minimální délce komínu 3 m (vnitřní plus vnější).

  Volitelné doplňky:
  Krytí stropního spoje, adaptér,přípojka do komína, materiál prodloužení komínu-černá ocel, světle šedá barva, přívod čerstvého vzduchu, základna s popelníkem, speciální deska izolující krb od zdi, pro verzi bez skleněných dvířek možný zdroj plyn.

 • Édofocus 850

  Šířka: 85cm Průměr komínu: 26,5/27,3cm Výkon: 11kW

  Édofocus 850

  V mnoha ohledech stejný jako model Édofocus 630 a přitom jiný.

  Má o 35% větší ohniště a o 55% větší průměr komínu než jeho bráška. Ve stejném duchu přináší silnější požitek z ohně.

  Tato nástěnná verze krbu Agorafocus 850 může být nainstalován přímo na stěnu nebo na zem na základnu obsahující popelník. Skleněné panely a široké ohniště nám dopřejí silný požitek z ohně. Speciální deska dovoluje oddálenní krbu od stěny. Vestavěný tepelný výměník zabírá celou zadní stěnu krbu a zvyšje tak jeho tepelnou výkonnost. Poklop na odstranění popela. Hmotnost komínu: 27kg/m (na míru). Vysoce žáruvzdorný matně černý nátěr. Garantovaná účinnost při minimální délce komínu 4 m (vnitřní plus vnější).

  Volitelné doplňky:
  Krytí stropního spoje, adaptér,přípojka do komína, materiál prodloužení komínu-černá ocel, světle šedá barva, přívod čerstvého vzduchu, základna s popelníkem, speciální deska izolující krb od zdi, pro verzi bez skleněných dvířek možný zdroj plyn.

 • Emifocus

  Šířka: 70cm Průměr komínu: 21,3/21,9cm Výkon: 9,5/13,5kW

  Emifocus

  Jednoduchý krb vhodný pro menší interiéry.

  Má svěží formu a jednoduchou instalaci, je tepelně výkonný. Vytváří příjemnou a teplou atmosféru, hodí se do interiérů horských chat, ale stejně tak do městských apartmánů.
  Tento model je zabudovaný do stěny, má nastavitelnou speciální desku izolující krb od zdi. Padací dvířka na odstranění popele. Kouř může být odváděn přes komín vedoucí vertikálně ke stropu nebo přes speciální přípojku do komína ve zdi v zadní časti krbu. Garantovaná účinnost při minimální délce komínu 3 m (vnitřní plus vnější).
  Hmotnost komínu: 16kg/m (na míru), vysoce žáruvzdorný matně černý nátěr.

  Volitelné doplňky:
  Krytí stropního spoje, adaptér, ochranná krbová mřížka, přípojka do komína, speciální deska izolující krb od zdi, materiál prodloužení komínu-černá ocel, světle šedá barva, přívod čerstvého vzduchu, možný zdroj plyn.

 • Emifocus porthole

  Šířka: 70cm Průměr komínu: 21,3/21,9cm Výkon: 9kW

  Emifocus porthole

  Sympatická verze Emifocus přináší s ohněm i lidskost.

  Duchem a díky své  výkonnosti dokáže uspokojit ty nejnáročnější. Emifocus porthole je určen těm, kteří odmítají banalitu standardních topných systémů a dávají přednost výmluvnosti a vysoké výkonnosti živých plamenů.

  Vlastnosti jsou identické s předchozím modelem Emifocus s výjimkou funkcí spojené s okénkem. Tyto vlastnosti jsou zvláště výhodné v menších, útulných obývacích prostorách. Padací dvířka na odstranění popele. Garantovaná účinnost při minimální délce komínu 3 m (vnitřní plus vnější).

  Volitelné doplňky:
  Krytí stropního spoje, adaptér, ochranná krbová mřížka, přípojka do komína, speciální deska izolující krb od zdi, materiál prodloužení komínu-černá ocel, světle šedá barva, přívod čerstvého vzduchu.

 • Éolifocus

  Šířka: Průměr komínu: Výkon: různý

  Éolifocus

  Dmychadla v kombinaci kůže a dřeva jsou současným odkazem na tradici. Jako vkusný doplněk postávají nedaleko krbu, připravena vdechnout ohni nový život.

  (H 560)

 • Ergofocus

  Šířka: 95cm Průměr komínu: 21,3/21,9cm Výkon: 5kW

  Ergofocus

  “Oheň na dosah”

  Proč by měl být oheň spjat se zemí? ptá se Dominique Imbert.
  Elegantní vzhled tohoto otevřeného ohniště zdůrazňuje jeho tepelnou účinnost. Čisté linie jsou dokonale propracované. Má jednoduché čištění a instalaci. Spojení funkce a formy dělá z Ergofocus jeden z nejpopulárnějších závěsných modelů od Focusu. Tento nápaditý model byl v roce 2000 vystaven ve švédském Museum of Modern Art in Stockholm.
  Díký systému kuličkových ložisek z nerezové oceli je možno krb snadno nasměrovat do různých částí místnosti.

  Standartní hmostnost desky: 19kg, hmotnost komínu:16kg/m (na míru), vysoce žáruvzdorný matně černý nátěr.

  Volitelné doplňky:
  Krytí stropního spoje, ochranná krbová mřížka, speciální deska (náklon...), materiál prodloužení komínu-černá ocel, světle šedá barva.
  Garantovaná účinnost při minimální délce komínu 3,25m (vnitřní plus vnější).

 • Eurofocus 950

  Šířka: 95cm Průměr komínu: 26,5cm Výkon: 7/14kW

  Eurofocus 950

  Oheň v přímém přenosu. Eurofocus je otevřená kniha, představuje oheň v celé své kráse.

  Jednoduchý, inovativní a přitom odvážný design. Tento model získal v Paříži cenu 'Mercure du Design'.
  Obě verze mohou být pevné či závěsné s otočným ohništěm. U Eurofocus 950 je poslední čtvrtina skleněných dvířek z vysoce žáruvzdorného skla otevřená a proto můžeme oheň pozorovat přímo. Ochranná krková mřížka je vhodným volitelným doplňkem. Obě verze mají dvojité stěny a tepelný výměník. Popelník je zabudovaný do krbové základny.

  Zabarvné sklo v horní části krbu složí jako další možný vstup. Vzduch potřebný pro hoření přichází přes krbovou základnu a koluje po stranách krbu.

  Volitelné doplňky:
  Krytí stropního spoje, světle šedá barva, přívod čerstvého vzduchu, ochranná krbová mřížka a možný zdroj plyn u pevné verze Eurofocus 950.

 • Filiofocus 2000 central vitré

  Šířka: 72,5cm Průměr komínu: 26,5/27,3cm Výkon: 6kW

  Filiofocus 2000 central vitré

  Zasklený model s nepohyblivým zvonem přichází ve dvou verzích: Filiofocus 2000 a Filiofocus 1600.

  Má 4 zahnuté vysoce žáruvzdorné skleněné panely (dva posuvné a dva pevné). Originální a rafinováný Filiofocus byl oceněn zlatou medailí za design na Batimat trade exhibition v Paříži v roce 2001 a stříbrnou medaili získal ve Stuttgartu v roce 2004.
  Stejně jako u teleskopické verze ohniště může být umístěno na zemi či na postavci. Garantovaná účinnost s jedním skleněným panelem otevřeným při minimální délce komínu 3m (vnitřní plus vnější).

  Hmotnost zvonu: 86kg, hmotnost ohniště: 80kg, hmotnost komínu: 27kg/m (na míru)

  Volitelné doplňky:
  Materiál prodloužení komínu-černá ocel, světle šedá barva, speciální deska, ocelové vyvýšení, možný zdroj plyn, adaptér, krytí stropního spoje.

 • Filiofocus 2000 mural vitré

  Šířka: 72,5cm Průměr komínu: 26,5/27,3cm Výkon: 6kW

  Filiofocus 2000 mural vitré

  Stylový, elegantní, funkční.

  Jednoduché linie zvonu a zvlněné ohniště evokují subtilní eleganci japonského designu. Nástěnná verze se hodí do mnoha interiérů, s nízkým, vysokým či zkoseným stropem. Prostorová verze získala ocenění v Paříží v roce 2001 a ve Stuttgartu v roce 2004.
  Nástěnná verze je samonosná. Ochranná krbová mřížka-zahnuté žáruodolné skleněné panely. Ohniště může být umístěno na zemi či na postavci. Výměník tepla zabírá dvě třetiny zvonu a zvyšuje tak tepelnou výkonnost krbu. Garantovaná účinnost při minimální délce komínu 3m (vnitřní plus vnější).

  Hmotnost komínu: 27kg/m (na míru)

  Volitelné doplňky:
  Materiál prodloužení komínu-černá ocel, světle šedá barva, speciální deska, ocelové vyvýšení,možný plyn, adaptér, krytí stropního spoje, přivod čerstvého vzduchu, možný zdroj plyn.

 • Filiofocus 2000 télescopique

  Šířka: 72,5cm Průměr komínu: 26,5/27,3cm Výkon: 4kW

  Filiofocus 2000 télescopique

  Tento elegantní model je založený na designu, ale je přizpůsoben rozměrům běžné domácnosti.

  V roce 2001 byl Dominique Imbert pozván architektem Lordem Normanem Fosterem do Anglie, aby vytvořil dle vlastních představ krb pro prestižní recepční halu na předměstí Londýna.  Novátorský teleskopický systém umožnuje stáhnout zvon až dolů a kompletně tak ohniště zakrýt. Za toto dílo získal zlaté ocenění na Batimat show v Paříži v roce 2001, a stříbrné ocenění za design ve Stuttgartu v roce 2004.
  Ohniště může být umístěno na zemi či na postavci. Teleskopický systém může být zabudovaný ve stropě nebo být součástí komínu. Vzdálenost zvonu od ohniště lze jednoduše nastavit.

  Hmotnost zvonu: 86kg, hmotnost ohniště: 80kg, hmotnost komínu: 27kg/m (na míru)

  Volitelné doplňky:
  Materiál prodloužení komínu-černá ocel, světle šedá barva, speciální deska, ocelové vyvýšení.

 • Filiofocus central vitré 1600

  Šířka: 72,5cm Průměr komínu: 21,3/21,9cm Výkon: 6kW

  Filiofocus central vitré 1600

  Ohniště je možné nastavit do třech různých výšek od podlahy.

  Prostorová verze má 4 skleněné panely z vysoce žáruvzdorného materiálu (2 posuvná, 2 pevná). Nástěnná verze má 3 skla (1 posuvné, 2 pevná). Prostorová verze sálá teplo po celém obvodu zvonu. Nástěnná verze má výměník tepla, který zabírá dvě třetiny zvonu a zvyšuje tak tepelnou výkonnost krbu. Systém přívodu čerstvého vzduchu je založený na skleněných panelech a umožňuje větrání a pomáhá spalování.
  Garantovaná účinnost při minimální délce komínu 3m (vnitřní plus vnější).

  Volitelné doplňky:
  Materiál prodloužení komínu-černá ocel, světle šedá barva, speciální deska, ocelové vyvýšení, možný zdroj plyn, adaptér, krytí stropního spoje, přívod čerstvého vzduchu. Pro prostorovou verzi specální deska.

 • Filiofocus mural 1600

  Šířka: 112cm Průměr komínu: 22cm Výkon: 6kW

  Filiofocus mural 1600

  Stylový, elegantní, funkční.

  Jednoduché linie zvonu a zvlněné ohniště evokují subtilní eleganci japonského designu. Nástěnná verze se hodí do mnoha interiérů, s nízkým, vysokým či zkoseným stropem. Prostorová verze získala ocenění v Paříží v roce 2001 a ve Stuttgartu v roce 2004.
  Nástěnná verze je samonosná. Ochranná krbová mřížka-zahnuté žáruodolné skleněné panely. Ohniště může být umístěno na zemi či na postavci. Výměník tepla zabírá dvě třetiny zvonu a zvyšuje tak tepelnou výkonnost krbu. Garantovaná účinnost při minimální délce komínu 3m (vnitřní plus vnější).

  Hmotnost komínu: 27kg/m (na míru)

  Volitelné doplňky:
  Materiál prodloužení komínu-černá ocel, světle šedá barva, speciální deska, ocelové vyvýšení,možný plyn, adaptér, krytí stropního spoje, přivod čerstvého vzduchu, možný zdroj plyn.

 • Gigafocus 1500/1700/1900

  Šířka: 150–190cm Průměr komínu: 245–295cm Výkon: 16/32kW

  Gigafocus 1500/1700/1900

  Vyjímečný krb s možností volby ze tří velikostí.

  Design, který dovoluje ukázat plameny v celé své kráse a síle.

  Bezpečné skleněné teleskopické krbové dveře ve třech šířkách 1,5m, 1,7m a 1,9m a výšce 0,4m. Dají se též otevřít v úhlu 45°. Přívod čerstvého vzduchu je vzduchotěsný kanál o průměru 160mm. Nezbytné horní a dolní větrací otvory. Vnitřek krbu a orámování z vysoce žáruvzdorného matně černého nátěru. Garantovaná účinnost při minimální délce komínu (vnitřní plus vnější) 5m.

  Volitelné doplňky:
  Pevná či ohebná nerezová připojka do komínu.

 • Grappus

  Šířka: _cm Průměr komínu: 22cm Výkon: 8kW

  Grappus

  Těžko definovat nedefinovatelné…odvaha tvůrčího myšlení vymykajícího se konvenčním schématům dotažené do hmotného výsledku. Spiritualita a tvůrčí neklid jako věčný impuls k něčemu novému...

 • Gyrofocus

  Šířka: 125cm Průměr komínu: 21,3/21,9cm Výkon: 6kW

  Gyrofocus

  První originální vzhled závěsného krbu s 360 ° otočným ohništěm vznikl v roce 1968.

  Mezi jeho přednosti patří vyjímečná výhřevnost, snadná údržba a jednoduchá instalace. Není proto divu, že se tento krb stal hlavním modelem a symbolem firmy Focus.
  Tato mezinárodní stálice získala v roce 2009 ocenění „Nejkrásnější věc na světě“ na Pulchra Design Awards, kde porazila více než 100 prestižních rivalů. Krb byl vystaven v Bordeaux Contemporary Art Museum(1996), National Centre of Contemporary Art in Grenoble (1997) a v newyorském Guggenheim Museum (1998).
  Díký systému kuličkových ložisek z nerezové oceli je možno krb snadno nasměrovat do různých částí místnosti.

  Standartní hmotnost desky: 19kg, hmotnost komínu: 16kg/m (na míru), vysoce žáruvzdorný matně černý nátěr.

  Volitelné doplňky:
  Krytí stropního spoje, ochranná krbová mřížka, speciální deska (náklon…), materiál prodloužení komínu-černá ocel /světle šedá barva.
  Garantovaná účinnost při minimální délce komínu 4,25m (vnitřní plus vnější)

 • Hétérofocus 1400

  Šířka: 140cm Průměr komínu: 22,1/22,5cm Výkon: 11kW

  Hétérofocus 1400

  Krby heterofocus jsou jedinečné, každý má své číslo a je podepsaný.

  Jsou ztělesněním touhy Focus spojit řemeslo, umění, inovaci a funkčnost. Jsou vyřezané ze surové leštěné oceli s viditelnými sváry. Nabízejí výjimečnou tepelnou výkonnost.
  Ohniště z leštěnné surové oceli, komín z oceli dělaný na míru. Možnost napojení na již existující komín pružnou či pevnou spojkou z nerez oceli. Funguje s otevřenými či zavřenými krbovými dvířky. Garantovaná účinnost při minimální délce komínu 3,25m (vnitřní plus vnější).

  Volitelné doplňky:
  Na míru přizpůsobené krytí stropního spoje a přípojka na stávající komín z nerezavé oceli (pružná či pevná), přivod čerstvého vzduchu, možný zdroj plyn u verze bez krbových dvířek.

 • Hexofocus

  Šířka: 175cm Průměr komínu: 22cm Výkon: 6kW

  Hexofocus

  Těžko definovat nedefinovatelné…odvaha tvůrčího myšlení vymykajícího se konvenčním schématům dotažené do hmotného výsledku. Spiritualita a tvůrčí neklid jako věčný impuls k něčemu novému...

  Tento krb se vyrábí i v jiném rozměru a to se šířkou 125 cm a houbkou 80 cm. Výška je uváděna bez komínu.
   

 • Hubfocus

  Šířka: _cm Průměr komínu: 22cm Výkon: 11kW

  Hubfocus

  Těžko definovat nedefinovatelné…odvaha tvůrčího myšlení vymykajícího se konvenčním schématům dotažené do hmotného výsledku. Spiritualita a tvůrčí neklid jako věčný impuls k něčemu novému..

  Výška je uvedena bez komínu.

 • Ifocus 1400/1620

  Šířka: 45cm Průměr komínu: 24,1/24,5cm Výkon: 9kW

  Ifocus 1400/1620

  Krb uvolňuje výšku plamenů a přináší je ve vertikální eleganci.

  Vysoké tančící plameny, které Vám nezaberou víc místa než obraz. Tohle stále živé umělecké dílo je zároveň funkční a tepelně výkonné.

  Samonosné ohniště z oceli Indaten s chladícími žebry. Krbové dveře ze žáruvzorného skla s ocelovým rámem. Otevíratelná spodní část dveří slouží k ventilaci a také přímému pohledu na oheň. Kolem topeniště se musí postavit ochranné zdivo s horním a dolním větráním. Garantovaná účinnost při minimální délce komínu (vnitřní plus vnější) 3,5m.

  Volitelné doplňky:
  Pevná či ohebná nerezová připojka do komínu, ochranná krbová mřížka, přívod čerstvého vzduchu, možný zdroj plyn

 • Iotafocus

  Šířka: _cm Průměr komínu: 27cm Výkon: 6kW

  Iotafocus

  Těžko definovat nedefinovatelné…odvaha tvůrčího myšlení vymykajícího se konvenčním schématům dotažené do hmotného výsledku. Spiritualita a tvůrčí neklid jako věčný impuls k něčemu novému..bí 

  Tento krb se vyrábí i s podstavou.

 • Kasifocus

  Šířka: Průměr komínu: Výkon: různý

  Kasifocus

  Praktické a elegantní zásobníky z černé oceli udržují vaše palivové dříví vždy připraveno k ruce.

  (H 450 x larg. 400 x P 270)

 • Kylindrofocus

  Šířka: Průměr komínu: Výkon: různý

  Kylindrofocus

  Praktické a elegantní zásobníky z černé oceli udržují vaše palivové dříví vždy připraveno k ruce.

  (H 550 x ø 370)

 • Magnifocus

  Šířka: 90cm Průměr komínu: 22,1/22,5cm Výkon: 9kW

  Magnifocus

  Protržená ocel

  Každý krb Magnifocus je unikát. Umělecké dílo, které je výkonné a praktické. Magnifocus byl nominován na cenu Premio Design Italiano v Římě.
  Krb je jeden blok ze surové leštěné oceli s viditelnými sváry.

  Plocha tepelné výměny ± 4.25 m2, výška na míru max. 3m, zadní stěna krbu je speciálně chráněná proti vysokým teplotám, přívod čerstvého vzduchu je umístěn ve velkokapacitním popelníku, připojení na komín je pomocí pevné či pružné roury z nerezavé oceli nebo speciálním kusem vyrobeným na míru podle potřeb zákazníka. Garantovaná účinnost při minimální délce komínu 3 m (vnitřní plus vnější).

  Volitelné doplňky:
  Pevná či pružná roura z nerezavé oceli pro připojení ke komínu, adaptér, přívod čistého vzduchu, možný zdroj plyn.

 • Meijifocus

  Šířka: 86,5cm Průměr komínu: 21,3/21,9cm Výkon: 10kW

  Meijifocus

  Oheň znovu středem pozornosti.

  Přímo na zemi, na zděnném podstavci či na základně z černé oceli či na hraně prostoru. Tento zasklený model přinese do Vaší domácnosti bezpečný požitek z ohně, který máte na dosah. Dvě posuvná a tři pevná skla Vám dopřejí pohled na ohěň ze všech koutů místnosti. Čisté linie a kvalita v japonském stylu.
  5 zahnutých pyrokeramických skel. Dvě skla jsou posuvná a tři pevná. Stacionární deska umístěná na podlaze nebo zabudovaná do podlahy.
  Garantovaná účinnost při minimální délce komínu 4m (vnitřní plus vnější).

  Hmotnost zvonu: 31kg, hmotnost ohniště: 70kg, hmotnost standartní desky: 19kg, hmotnost komínu: 16kg/m (na míru), vysoce žáruvzdorný matně černý nátěr.

  Volitelné doplňky:
  Krytí stropního spoje, speciální deska, materiál prodloužení komínu-černá ocel, světle šedá barva, adaptér, trubka pro přívod čerstvého vzduchu, možný plyn

 • Métafocus

  Šířka: 95cm Průměr komínu: 24,1/24,5cm Výkon: 12,5kW

  Métafocus

  Focus vyvinul speciální řadu krbů s dveřmi Métafocus.

  Přední stěna krbu je tvořena masivními dveřmi z rezivělé oceli (Métafocus 1 a 6) nebo bronzu (Métafocus 9). Každá je unikátní sochařské  dílo, má své číslo a je podepsána Dominiquem Imbertem. Tyto umělecké stěny přinášejí revoluční řešení klasických krbů. Stěna může být z jednoduchých či dvojitých dveří. Otevřou se pomocí postraního pantu nebo posunem do stran a odhalí nám tak ohnište v celé své kráse. Vnitřní skleněné dveře mohou být otevřené či zavřené. Přední stěny můžeme dodat i samostatně a přizpůsobit je Vašim potřebám a přáním.
  Métafocus představuje spojení funkčnosti a umění. Název vychází z řeckého slova „méta“: „to, co přesahuje“.

  Double face

  Pro předělení velkých prostorů může být použito našich "oboustranných" modelů. Dva různé krby(jeden pro každou stranu) se stejným vnitřním ohništěm, jako například Pictofocus 1200 a Pictofocus 1450, Métafocus 9 a Chromifocus, Metafocus 1 a Metafocus 9, se postaví zády k sobě a lidé na obouch stranách se mohou těšit pohledem na oheň.

 • Mezzofocus

  Šířka: 107,5cm Průměr komínu: 31,6/32cm Výkon: 5/6kW

  Mezzofocus

  Krása tohoto krbu je v jednoduchosti.

  Zvon zavěšený nad ohništěm připomíná domácnosti dálného východu. Otevřené ohniště či ohniště s ochranými skleněnými panely na základně uprostřed místnosti přináší osobitý a zároveň klasický požitek z ohně.

  Přívod čerstvého vzduchu je nezbytný u tohoto modelu, pomocí trubky o průměru 160mm. U zasklené verze jsou 4 zahnutá pyrokeramické skla. Dvě skla jsou posuvná a dvě pevná. Garantovaná účinnost u zasklené verze při minimální délce komínu 4m (vnitřní plus vnější). Garantovaná účinnost nezasklené verze při minimální délce komínu 6m (vnitřní plus vnější).

  Hmotnost komínu: 17kg/m (na míru), vysoce žáruvzdorný matně černý nátěr.

  Volitelné doplňky:
  Krytí stropního spoje, speciální deska, materiál prodloužení komínu-černá ocel, světle šedá barva, adaptér, trubka pro přívod čerstvého vzduchu, možný plyn

 • Mikadofocus

  Šířka: Průměr komínu: Výkon: různý

  Mikadofocus

  Socha nebo gril? Ergonomický Mikadofocus je dodáván v rozloženém stavu. Dva nebo tři lidé no snadno a rychle dají dohromady.

 • Miofocus

  Šířka: 95cm Průměr komínu: 21,9cm Výkon: 4kW

  Miofocus

  Krb zabudovaný do stěny na dřevo či plyn.

  Tento model je velice nenáročný na prostor, má jemné křivky a jako kdyby se na nás usmíval. Vývod do komínu je v zadní části ohniště.
  Dodává se se závěsnou deskou, která odděluje krb od zdi. Dvojité dno slouží k ventilaci a chová se jako tepelný rekuperátor. Odnímatelný litinový gril, padací dveře pro odstranění popela. Garantovaná účinnost při minimální délce komínu 4,5 m (vnitřní plus vnější). Vysoce žáruvzdorný matně černý nátěr.

  Volitelné doplňky:
  Krytí stropního spoje, světle šedá barva, připojení ke komínu, adaptér, přívod čistého vzduchu, izolace stěny, vyjímatelná krbová mřížka, možný zdroj plyn.

 • Némofocus

  Šířka: 70cm Průměr komínu: 26,5/27,3cm Výkon: 14,5kW

  Némofocus

  Sebevědomý krb zářící z rohu místnosti.

  Veselý potápěč ponořený do domácí atmosféry. Přinese teplo ze středu země k srdci Vašeho domova.

  Krbové okénko přizpůsobené tak, aby se vešlo do rohu místnosti. Má podobné vlastnosti jako Bathyscafocus. V základně zabudován přívod čerstvého vzduchu (volitelné). Podlahová deska zajišťuje stabilitu krbu a chrání podlahu před poškozením.
  Hmotnost komínu: 27kg/m (na míru), vysoce žáruvzdorný matně černý nátěr. Garantovaná účinnost při minimální délce komínu 4 m (vnitřní plus vnější).

  Volitelné doplňky:
  Krytí stropního spoje, adaptér,přípojka do komína, materiál prodloužení komínu-černá ocel, světle šedá barva, přívod čerstvého vzduchu.

 • Néofocus 1500

  Šířka: 150cm Průměr komínu: 24,1cm Výkon: 7kW

  Néofocus 1500

  Oheň dosahuje nových rozměrů, plameny se chtějí osvobodit a krb se stává součástí stěny Vašeho pokoje.

  Néofocus je pro své kvality a design důležitou součástí sortimentu focus.

  Volně stojící krb z oceli. Vysoce žáruvzdorný matně černý nátěr. Regulátor tahu a ovládač pro přívod čerstvého vzhuchu. Pro verzi na dřevo vyjímatelný popelník. Nezbytné horní a dolní větrací otvory. Pro plynovou verzi ovládání systému na dálku. Možnost volby mezi malými či velkými keramickými oblázky. Garantovaná účinnost při minimální délce komínu (vnitřní plus vnější) 4 m(dřevo) a 3m (plyn).

  Volitelné doplňky:
  Pevná či ohebná nerezová připojka do komínu, světle šedá barva, ochránná krbová mřížka, možný zdroj plyn.

 • Omégafocus

  Šířka: 143cm Průměr komínu: 24,1/24,5cm Výkon: 12,5kW

  Omégafocus

  Omégafocus je oslavou prostoru. Výsledkem náročné představy o spojení funkce a umění.

  Funguje jako klasický krb, ve smyslu bezpečnosti a výkonnosti, ale vzhledem je to jedinečné umělecké dílo. Fasáda je protržená surová ocel. Každý kus je unikátní, osobně navrže a podepsán Dominiquem Imbertem.

  Ocelové ohniště s vyzdívkou odolné teplotám do 1300°C. Hmotnost ohniště: 140kg, hmotnost vyzdívky:145kg. Fasáda je z leštěné surové oceli, která se dá otevřít (postranní pant). Krbová dvířka jsou ze žáruvzdorného skla, otevíratelná pomocí postranních pantů nebo vertikálně posuvná. Kolem topeniště se musí postavit ochranné zdivo s horním a dolním větráním. Je možné vyrobit fasádu na míru bez zakoupení vlastního topného tělesa. Garantovaná účinnost při minimální délce komínu (vnitřní plus vnější) 5m.

  Volitelné doplňky:
  Pevná či ohebná nerezová připojka do komínu, popelník, možný zdroj plyn-plynová verze se dodává s částečně zasklenými krbovými dveřmi

 • Optifocus

  Šířka: 175/125cm Průměr komínu: 21,3/21,9cm Výkon: 11kW

  Optifocus

  Samonosný krb se systémem pevných a posuvných skleněných panelů nám dopřeje 180°pohled na oheň.

  Pod ohništěm je praktické místo na úschovu dřeva. Optifocus je vhodný pro ty kteří jsou nároční na prostor, bezpečnost a styl.
  Samostatně stojící krb. Tepelný výměník pro optimalizaci výkonu. Lavička po obvodu ohniště může mít dvě šířky 1,25m nebo 1,75m a standartně se dodává v matně černé barvě. Na přání zákazníka lze vyrobit též ze žuly, mramoru či keramiky.  Garantovaná účinnost při minimální délce komínu 3,75 m (vnitřní plus vnější).

  Hmotnost komínu: 16kg/m (na míru), vysoce žáruvzdorný matně černý nátěr.

  Volitelné doplňky:
  Lavička kolem ohniště, krytí stropního spoje, světle šedá barva, připojení ke komínu, adaptér, přívod čistého vzduchu, možný zdroj plyn

 • Paxfocus

  Šířka: 95cm Průměr komínu: 21,3/21,9cm Výkon: 4,5kW

  Paxfocus

  Spolehlivý, výkonný, kompaktní a přizpůsobivý.

  Tento jednoduchý a zároveň neobyčejný model si získal mnoho obdivovatelů. Nástěnná verze Ergofocus s elegantním a prostorově úsporným designem.  V Japonsku porazil silnou zahraniční konkurenci a získal tak zakázku na montáž těchto krbů do 301 luxusních apartmánu.
  Tento model zabudovaný do stěny je vybaven vestavěným tepelným výměníkem, který nasává vzduch z místnosti či z venku do vzduchotěsného boxu. Nastavitelná speciální deska izolující krb od zdi. Padací dvířka na odstranění popele. Kouř může být odváděn přes komín vedoucí vertikálně ke stropu nebo přes speciální přípojku do komína ve zdi v zadní časti krbu. Garantovaná účinnost při minimální délce komínu 3 m (vnitřní plus vnější).

  Hmotnost komínu: 16kg/m (na míru), vysoce žáruvzdorný matně černý nátěr.

  Volitelné doplňky:
  Krytí stropního spoje, adaptér, odnímatelná ochranná krbová mřížka, přípojka do komína, speciální deska izolující krb od zdi, materiál prodloužení komínu-černá ocel, světle šedá barva, přívod čerstvého vzduchu, možný zdroj plyn.

 • Pictofocus 1200/1450

  Šířka: 120/145cm Průměr komínu: 24,1/24,5cm Výkon: 11/9kW

  Pictofocus 1200/1450

  Jednoduchost je síla, která vede konstrukční filozofii Pictofocus.

  Čisté a nápadité linie zdůrazňují ničím nerušený zážitek z ohně. S výškou 1,19m a 1,45m poskytují výjimečný pohled na tančící plameny.

  Ohniště: firebox z oceli Indaten. Vysoce žáruvzdorný matně černý nátěr. Krbová dvířka ze zahnutého pyrokeramického skla. V dolní části dvířek je otvor (250mm). Slouží k ventilaci a chrání sklo před zanesením sazemi. Zaručuje účinné spalování. Kolem topeniště se musí postavit ochranné zdivo s horním a dolním větráním. Garantovaná účinnost při minimální délce komínu (vnitřní plus vnější) 4m.

  Double face

  Pro předělení velkých prostorů může být použito našich "oboustranných" modelů. Dva stejné, nebo i různé krby (jeden pro každou stranu) se stejným vnitřním ohništěm, se postaví zády k sobě a lidé na obouch stranách se mohou těšit pohledem na oheň.
  Poznámka: vzdálenost mezi oběma stranami je závislá na hloubce krbu (pro minimální vzdálenost prosím kontaktujte Focus). Samozřejmě rádi vyhovíme i speciálním přáním.

  Volitelné doplňky:
  Pevná či ohebná nerezová připojka do komínu, ochranná krbová mřížka, přívod čerstvého vzduchu(pomocí roury nebo mřížky), světle šedá barva, zrezivělý povrch, možný zdroj plyn.

 • Pictofocus 860

  Šířka: 75,5cm Průměr komínu: 19,1/19,5cm Výkon: 9kW

  Pictofocus 860

  Rafinovaná vestavěná obrazovka s ohněm. Použití technologie state-of-the-art.

  Zcela uzavřený krb s vysokou účinností, co se týče spalování a odvětrání, a tepelnou výkonností.

  Ohniště - firebox z oceli Indaten. Krbová dvířka ze zahnutého pyrokeramického skla, které se otevírají pomocí postraních pantů. Odnímatelný litinový rošt. Regulovatelný přívod vzduchu zabudovaný do rámu krbových dvířek chrání sklo před zanesením sazemi a zaručuje účinné spalování. Kolem topeniště se musí postavit ochranné zdivo s horním a dolním větráním. Garantovaná účinnost při minimální délce komínu (vnitřní plus vnější) 4m.

  Volitelné doplňky:
  Pevná či ohebná nerezová připojka do komínu, ochranná krbová mřížka, přívod čerstvého vzduchu(pomocí roury nebo mřížky), světle šedá barva, možný zdroj plyn- plynová verze se dodává s částečně zasklenými či plnými krbovými dveřmi

 • Renzofocus

  Šířka: 44,5cm Průměr komínu: 39,6/40,6cm Výkon: 10,5kW

  Renzofocus

  „Myšlenka, která se na první pohled nezdá blaznivá je bezcenná“ Albert Einstein.

  Právě krb Renzofocus je dokonalým spojením vrtochu a geniality. Estetická smělost z něj činí nepřehlédnutelnou součást místnosti. Dostupný v pevné či závěsné verzi. Tento model kombinuje bezbečnost a tepelnou výkonnost uzavřeného krbu s jedinečným osobitým vzhledem. Je vítězem stříbrné ceny Design Trophy na Batimat international trade fair v Paříži v roce 2005.

  Model dostupný v pevné a v závěsné verzi, nástěnné a v prostoru (nástěná se otačí 180°, zavěšená v prostoru 360°)

  Hmotnost krbu i s komínem při výšce stropu 2,7m je 240kg. Po celé délce je vnější průměr 406 mm. Krb je zhotoven z oceli a dolní část je pokryta vysoce žáruvzdorný matně černým nátěrem. Krbové okénko je z pyrokeramického skla a otevírá se díky postraním pantům. Garantovaná účinnost při minimální délce komínu 3m (vnitřní plus vnější).

  Volitelné doplňky:
  Materiál prodloužení komínu-černá ocel, světle šedá barva, podpůrné připevnění ke zdi, speciální deska.

 • Sigmafocus

  Šířka: Průměr komínu: Výkon: různý

  Sigmafocus

  Vyklápěcí ocelový kotel a snadno nastavitelná výška roštu , nám dopřeje pohodlné grilování. Může být připevněn ke zdi.

 • Slimfocus

  Šířka: 31cm Průměr komínu: 15cm Výkon: 2 - 6kW

  Slimfocus

  Těžko definovat nedefinovatelné…odvaha tvůrčího myšlení vymykajícího se konvenčním schématům dotažené do hmotného výsledku. Spiritualita a tvůrčí neklid jako věčný impuls k něčemu novému...

  Výška je uvedena bez horní části jak můžete vidět v technickém listu.

 • Speciální realizace na objednávku

  Šířka: -cm Průměr komínu: -cm Výkon: -kW

  Speciální realizace na objednávku

  Focus nabízí i zcela originální řešení na základě přání zákazníků.

 • Stofocus

  Šířka: 73cm Průměr komínu: 15cm Výkon: 7kW

  Stofocus

  Těžko definovat nedefinovatelné…odvaha tvůrčího myšlení vymykajícího se konvenčním schématům dotažené do hmotného výsledku. Spiritualita a tvůrčí neklid jako věčný impuls k něčemu novému...

 • Stofocus 1/2

  Šířka: 83/72,5cm Průměr komínu: 20/15cm Výkon: 10,3/8kW

  Stofocus 1/2

  "Efektivní, inovativní, odvážný, drzý" jsou trefné přívlastky pro Stofocus, nováčka z řady Focus.

  Moderní design sleduje state-of-the-art technologii. Technologii uznávanou mezinárodními zkušebními laboratořemi (včetně RRF v Německu) a splňující nejpřísnější evropské normy.

  Otočný ocelový krb s trojitou vrstvou  kovové izolace je vyroben z tepelně odolných materiálů pokrývajících celý vnitřní povrch krbu. Zakřivená 8 mm silná ocelová fasáda umožňuje snadné čištění. Velkoplošné pyrokeramické sklo, postraní dvířka na přikládání polen. Barva: matně černá nebo světle šedá. Standartní barva přední stěny: matně černá či břidlicově šedá. Ovládání přívodu čerstvého vzduchu. Těsný uzávěr pro regulaci spalování zajištuje vynikající spalování s minimálními emisemi CO a jemných částic.

  Volitelné doplňky:
  Přední stěna z rezivělé či leštěné oceli, průměr komínu 200mm (Stofocus 1) nebo 150mm (Stofocus 2), vertikální komín či 90° přípojka do zdi do komína, prodloužení komínu z černé oceli (na míru).

 • Ufocus

  Šířka: Průměr komínu: Výkon: různý

  Ufocus

  Praktické a elegantní zásobníky z černé oceli udržují vaše palivové dříví vždy připraveno k ruce.

  (H 350 x larg. 640 x P 400)

 • Unifocus

  Šířka: 93cm Průměr komínu: 26cm Výkon: 8-16kW

  Unifocus

  Těžko definovat nedefinovatelné…odvaha tvůrčího myšlení vymykajícího se konvenčním schématům dotažené do hmotného výsledku. Spiritualita a tvůrčí neklid jako věčný impuls k něčemu novému...