Stûv Stûv 30

REVOLUČNÍ NOVINKA – „3 v jednom“

3 topeniště v 1

V loňském roce přišel renomovaný evropský výrobce krbových vložek a krbových kamen, belgická společnost STÛV, na evropský trh s převratnou novinkou. Představil krbová kamna a krbovou vložku umožňující skloubit v jednom výrobku krásu otevřeného ohně, účinnost a bezpečnost uzavřeného topeniště a pohodlí bezpečného, dlouhodobého hoření po celou noc. Tato novinka se vyrábí jak v podobě krbových kamen, tak i jako krbová vložka určená k obestavbě.

Revoluční princip fungování tohoto topeniště spočívá v tom, že okolo spalovací komory ve tvaru válce je umístěn buben opatřený třemi dvířky. Jednoduché otáčení tohoto bubnu umožňuje přejít od jednoho způsobu fungování kamen či krbu k jinému.

Denní provoz se sklem

Kamna Stûv 30 nebo krbová vložka Stûv 30-in nabízejí díky vysokému a oblému sklu neobyčejný pohled na hru plamenů. Současně hřejí s účinností srovnatelnou s nejlepšími kamny, a navíc i naprosto bezpečně. Sklo zůstává čisté: vzduch potřebný ke spalování dřeva oplachuje vnitřní stranu skla a zabraňuje tak usazování kouře.

Večerní pohoda beze skla

Obratem ruky, třetinovým pootočením, se Stûv 30 nebo 30-in promění v otevřený oheň. Případnému nebezpečí zpětného tahu spalin brání prosklená horní část dvířek. A navíc, i doma si tak můžete připravit dobré grilované maso přímo na skutečném otevřeném ohni spalujícím dřevo.

Kamna / krb na noc

Další pootočení a jsme připraveni na dlouhodobé, třeba i celonoční topení. Pro fungování kamen nebo krbu s nepřetržitým, pomalým režimem hoření je potřeba výrazně snížit přísun čerstvého vzduchu a umožnit tak, aby oheň sálal po celou noc a neuhasl. Ovšem s hodně omezeným přísunem vzduchu se sklo rychle znečišťuje. Plná dvířka Stûv 30 i Stûv 30-in s malou kontrolní štěrbinou umožní zpomalit spalování bez obav ze znečištění skla. Oheň se následující den ráno opět naplno rozhoří jednoduchým otevřením přívodu vzduchu. Pootočením vyjede čisté sklo a kamna jsou připravena pro denní provoz. 

Stûv 30
Stûv 30
Stûv 30
Stûv 30
Stûv 30
Stûv 30
Stûv 30
Stûv 30
Stûv 30
Stûv 30

Technické parametry

Šířka: 
57,5cm
Průměr komínu: 
15/18cm
Výkon: 
6–12kW
Hloubka: 
56cm
Výška: 
111,2cm
Hmotnost: 
115kg
Spotřeba dřeva: 
1,7–3,3kg/h
Účinnost: 
81%
Emise CO: 
≤0,30
Délka polen: 
50/33cm
Výkresy: 
Stûv 30 rozměry
Stûv 30 rozměry
Dokumenty: 

Potřebujete více informací?

Neváhejte nás kontaktovat. Ozveme se Vám.

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdu člověk a nikoliv robot.