Rady a tipy

Správně vyladit krb či kamna není úplná legrace. Připravili jsme proto pro vás celou řadu tipů, triků a odpovědí na nejčastější dotazy, které vám pomůžou v praktické rovině dosáhnout maximální spokojenosti s našimi výrobky.

Kanadská krbová kamna mají řadu výhod, ale jedna všechny převažuje – zplynování. Jde o nejmodernější a nejekologičtější spalování dřeva díky dvoustupňovému systému hoření. A my vám teď vysvětlíme, jak tento systém funguje.

Proč bychom měli řešit, jestli náš krb akumuluje tepelnou energii? S tímto dotazem se setkáváme tak často, že si odpověď na něj zaslouží samostatný článek!

Toužíte po atmosféře krbu, ale odrazuje vás jeho údržba? Nemáte prostory na skladování dřeva a bojíte se víření popela a nečistot? Pak zvažte pořízení plynového krbu, se kterým i „přiložení“ zvládnete třeba z gauče.

Jak už napovídá název, plynové krby pro vytápění využívají nikoliv dřevo, ale plyn. Nemusíte se však obávat - je to naprosto bezpečné.

Kdy je dobré vybírat krb?

Nový dům a krb

Kdy je dobré vybírat krb? Pokud plánujete stavbu nového rodinného domu je potřeba upozornit na krb již při přípravě projektu.

V tu dobu doporučujeme také první konzultaci s námi. V této fázi je případný kompromis mezi vašími představami krbu a technickými možnostmi stavby nejmenší.

Rekonstrukce domu a krb

V případě rekonstrukce již stávajícího domu je dobré také přijít co nejdříve. Podaří se vam tak správně zakomponovat stavbu krbu do harmonogramu rekonstrukčních prací.

Představte si váš ideální obývací pokoj. Určitě v něm nechybí pohodlná sedačka a stolek s dobrou kávou nebo čajem. Zapomínat byste neměli ani na krb. Mnozí psychologové totiž pohled na plameny v krbu doporučují jako ideální způsob relaxace. Kromě toho jsou krby také výkonným topidlem.

Mnoho domácností stále vytápí své domovy lokálně. A právě tady je problém se spalováním uhlí, které produkuje mnoho škodlivin. Palivové dřevo je obnovitelný, ekologický a cenově nenáročný zdroj energie. Přečtěte si jak snížit své náklady na vytápění. Začněte zároveň šetřit životní prostředí.