Infolinka 608 000 621
E-shop

Krby bez komínu


Dopřejte si kamna bez kouřovodu, komínu a nutnosti přikládatNež se doma poprvé zahledíte do plápolajícího ohně, ujasněte si, zda vám právě jen pohled postačí. V nabídce totiž najdete jak elektrické krby, které pouze vytváří dojem plamenů, a jsou čistě na efekt, tak i krby se skutečnými plameny. Ta vám do domu kromě estetična vpustí i hřejivé teplo, navíc bez kouře, nutnosti přikládání dřeva a následného vynášení popela.

Jak topit bez komínu: jde to ekologicky


Pokud hledáte možnost, jak si v obýváku přitopit, ale zároveň vám chybí komín, vsaďte na tzv. ekokrby. Ekologické krby na biolíh jsou zcela bezpečnou alternativou klasických krbů a kamen na dřevo, jen namísto dřeva spalují bioethanol. Při jeho spalování vzniká pouze vodní pára a oxid uhličitý. Tyto krby neprodukují žádné saze, a tak je lze umístit kamkoliv v domě nebo bytě. Stanoviště biokrbu dokonce můžete měnit dle potřeby, ta samostatně stojící jednoduše přenesete na jiné místo nebo nainstalujete na jinou zeď.

Výhřevnost biokrbu


Zvolte si variantu interiérového krbu, která vám vyhovuje. Jak jsme již zmínili, mezi biokrby najdete takové, které netopí vůbec a jsou čistě na efekt, ale i ty, které Vám obývák vyhřejí stejně příjemně jako krby na dřevo či krbová kamna. Biolihové krby mají výhřevnost mezi 2–7 kW, ovšem záleží na velikosti krbu, například hořák o délce 2,5m vám může dát až 22 kW. Co se týče doplňování bioethalnolu, opět bude záležet na modelu a velikosti, ale na jedno naplnění hoří od několika hodin do několika desítek hodin. Elektické krby mají výhřevnost nižší, obvykle mezi 1,5-3 kW.


Ekokrby můžete umístit kromě obýváku také do koupelny či ložnice.

Kontaktujte nás

Potřebujete poradit s výběrem krbu nebo kamen? Zastavte se u nás nebo nám zašlete nezávaznou poptávku.