Infolinka 608 000 621
E-shop

Kdy je dobré vybírat krb?

Nový dům a krb

Kdy je dobré vybírat krb? Pokud plánujete stavbu nového rodinného domu je potřeba upozornit na krb již při přípravě projektu.

V tu dobu doporučujeme také první konzultaci s námi. V této fázi je případný kompromis mezi vašími představami krbu a technickými možnostmi stavby nejmenší.

Rekonstrukce domu a krb

V případě rekonstrukce již stávajícího domu je dobré také přijít co nejdříve. Podaří se vam tak správně zakomponovat stavbu krbu do harmonogramu rekonstrukčních prací.

Jaké otázky si položit před výběrem krbu?

První otázku, kterou je potřeba se zabývat, je účel, jakému má krb sloužit, neboli co od něj očekáváte. Existuje spousta typů krbových vložek (teplovzdušné, teplovodní, kamnové, plynové více v článku).

A stejně tak různé typy krbových staveb (konvekční, sálavé), které mají rozdílné užitné vlastnosti.

Druhou velmi důležitou věcí je prostorová dispozice a technické řešení stavby včetně komínu. Správné umístění krbové vložky, komínu a přívodu spalovacího vzduchu může výrazně ovlivnit tepelnou pohodu ve vašem domě.

Dobré je mít i představu, jaký design by měl krb mít. Je třeba pamatovat, že krb musí být nejen plně funkční, ale musí se i líbit. Není jen kusem hmoty umístěným v prostoru, ale bude integrální součástí vašeho domu.

Důležitým faktorem je i zvážení částky, kterou chcte investovat. Neznamení přitom, že výše investice je přímo úměrná komfortu, který bude přinášet. Hlavní je, najít optimální řešení, de vašich možností.

Chceteli vědět více dejte nám vědět

Zpět do poradny