Infolinka 608 000 621
E-shop

Představte si váš ideální obývací pokoj. Určitě v něm nechybí pohodlná sedačka a stolek s dobrou kávou nebo čajem. Zapomínat byste neměli ani na krb. Mnozí psychologové totiž pohled na plameny v krbu doporučují jako ideální způsob relaxace. Kromě toho jsou krby také výkonným topidlem. Krby navíc mohou být designovým doplňkem celého prostoru. Dokazuje to originální značka Focus, kterou založil Francouz Dominique Imbert. Ve svém sochařském ateliéru, který vybudoval v roce 1967 v obci Viols le Fort, vznikly nejdříve krby pro něj a jeho nejbližší přátele. Dnes ale vyrábí krby pro náročné zákazníky z celého světa.

Krb do bytu jako v Tokiu

Značka Focus nabízí krby do malých i velkých prostor. Krb tak snadno umístíte do bytu v paneláku i do velkého obývacího pokoje v rodinném domě.

V menších prostorech oceníte například krby Focus Emifocus nebo Focus Emifocus à hublot s okénkem. Dokonalý pohled na plameny ze všech úhlů pak nabízí model Focus Édofocus 630. Jeho dokonalý design a praktičnost dokazuje i to, že ho designéři umístili do 121 luxusních apartmánů v japonském Tokiu.

Udělejte z krbu dominantu pokoje

Pokud máte více místa, udělejte z krbu dominantu pokoje. Postavte ho doprostřed a kolem něj umístěte pohodlné sedačky. Pro tyto účely se dokonale hodí model Focus Filiofocus 1600 Vitré, který umožňuje umístit ohniště do tří různých výšek. O něco větší je model Focus Filiofocus 2000 Central Vitré, opravdu velký oheň pak vytvoříte v krbu Focus Meijifocus.

Centrum pozornosti v pokoji ale vytvoříte i s menším krbem. Vyberte si třeba elegantní a jednoduchý krb Focus Mezzofocus, který promění váš pokoj v místnost jako z dálného východu. Nebo zvolte Focus Filiofocus 2000 Télescopique. U tohoto krbu můžete stáhnout zvon až na zem a zcela tak ohniště zakrýt. Imbert za toto dílo získal zlaté ocenění na Batimat show v Paříži v roce 2001 a stříbrné ocenění za design ve Stuttgartu v roce 2004.

Krby oceněné mnoha cenami

Ostatně to není jediný model značky Focus, který odborníci ocenili. Stříbrnou cenu Design Trophy na Batimat intertational trade fair získal v roce 2005 krb Focus Renzofocus. Model Focus Eurococus 950 si zase vysloužil cenu Mercure du Design.

Hned dvě ocenění získal krb Focus Filiofocus 2000 Mural Vitré. Na cenu Premio Design Italiano pak odborníci nominovali designový ocelový krb Focus Magnifocus.

Gyrofocus je nejkrásnější věc na světě

Velmi prestižní ocenění získal také krb Focus Gyrofocus s otočným ohništěm, který vznikl už v roce 1968. Tento model, který je hlavním symbolem firmy Focus, získal v roce 2009 na Pulchra Design Awards cenu Nejkrásnější věc na světě. Porazil tak více než 100 rivalů. Krb dokonce vystavovalo několik muzeí. Například Contemporary Art Museum v Bordeaux nebo Guggenheim Museum v New Yorku.

Kvalitní krb si zaslouží designové doplňky

Ať už si vyberete velký nebo malý krb, vždy potřebujete dostatek dřeva. Skladovat ho v pokoji jen tak pohozené přitom nevypadá pěkně. Focus samozřejmě myslel i na to. Polínka tak uložíte například do zásobníku Ufocus z černé oceli nebo větších Kylindrofocus a Kasifocus.

Pořádné plameny pak rozdmýcháte díky dmychadlu ze dřeva a kůže Éliofocus.

Firma Focus toho ale ve svém sortimentu nabízí daleko více.

Zpět do poradny